E-TUĞRA SSL

Yerli SSL sertifikaları ile sitenizin güvenliğini sağlayın!
E-Tuğra, kendi kök sertifikası ile SSL sertifikalarını üretebilen Türkiye'deki tek şirkettir. EV SSL ise gelişmiş doğrulama ve yeşil adres çubuğu ile itibar görmektedir. EV sertifika ile sitenizde yeşil adres çubuğu sahibi olacak, şirketinizin güvenilirliğini sitenize giren herkese hissettirecek ve müşterilerin sitenizden alışveriş yaparken size güvenmesini sağlayacaksınız.

Standart SSL Wildcard SSL EV SSL
$5.79 USD YILLIK -2 YILLIK
$44.90 USD YILLIK -2 YILLIK
$59.90 USDYILLIK -2 YILLIK
ANINDA TESLİMAT ANINDA TESLİMAT 1-10 GÜN ARASINDA TESLİMAT
STATİK SİTE MÜHRÜ STATİK SİTE MÜHRÜ DİNAMİK SİTE MÜHRÜ
128 / 256 Bit ŞİFRELEME 128 / 256 Bit ŞİFRELEME 128 / 256 Bit ŞİFRELEME
1 DOMAIN'E KURULABİLİR SINIRSIZ SUBDOMAIN'E KURULABİLİR 1 DOMAIN'E KURULABİLİR
$1.000 $1.000 $1.000.000
SIK SORULANLAR
Wildcard SSL sertifikası nedir?

SSL sertifikaları, sadece tek bir domainde doğrulama yapacak şekilde imzalanmaktadır. Wildcard SSL sertifikaları ise, alt domainleri yani subdomainleri de kapsar, örneğin satis.siteadresiniz.com, bayi.siteadresiniz.com vb.. gibi birçok alt domainde SSL kullanmak istiyorsanız bu alt domainlerin her birine tek tek SSL sertifikası almak yerine bir Wildcard SSL sertifikası alabilirsiniz. Wildcard SSL, *.siteadresiniz.com şeklinde bütün alt domainlerinizde doğrulama yapılmasını sağlayacaktır.

Yeşil adres çubuğu hangi sertifikayla sağlanmakta?

Yeşil adres çubuğu, sadece EV(Extended Validation) ibareli SSL sertifikaları ile sağlanmaktadır. EV SSL ile yeşil adres çubuğu sahibi olabilirsiniz.

EV SSL sertifikası alınabilmesi için, şirketin varlığının online olarak resmi kurumlar üzerinden doğrulanabilmesi gerekmektedir.

SSL Sertifikası almak için hosting hizmetini sizden almam zorunlu mu?

Hayır, mevcut hosting sağlayıcınızda kullanmak üzere sadece SSL sertifikanızı bizden alabilirsiniz.

SSL kurulabilmesi için ne gereklidir?

Hosting hizmetinizin SSL desteği olması gereklidir. Hosting hizmetinizi bizden almıyorsanız, bu şartlarla ilgili olarak hosting şirketinizle iletişime geçerek uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz.

E-Tuğra SSL aldığımda banka kabul eder mi?

Evet, E-Tuğra SSL sertifikaları bütün bankalarla uyumludur.

SSL kurulumu sırasında hata yaptım ve gerekli verileri sildim, ne yapmalıyım?

E-Tuğra SSL sertifikaları ilk 5 gün boyunca sigortalıdır, yeni bir CSR koduyla ilk 5 gün içinde yeni sertifika talep edebilirsiniz. 5 gün sonrasında tekrar kurulum teknik olarak mümkün olmamaktadır.

E-Tuğra Standart SSL için belge gerekli mi?

Hayır, standart SSL almak için bir belge gerekmemektedir.

EV SSL için belge gerekli mi? Süreç nasıl işliyor?

Evet, EV SSL başvurusundan sonra, kurumunuzun denetimi yapılmaktadır.

Başvuru yapıldıktan sonra sırası ile alan adı whois yönetici bilgilerinin teyit edilmesi, kurum iletişim bilgilerinin teyit edilmesi ve belge ibrazı ve online olarak İTO kaydı vb. ile ispatlanması ve son olarak başvuru sahibi kurum yetkilisi ile telefon aracılığı ile görüşme yapılmaktadır.

Sağlanan sigorta nedir?

SSL sertifikaları, dijital olarak web sitesi kimliğinizi belgelemektedir. Bu dijital kimlik (şifreleme) 3. kişiler tarafından kırıldığı taktirde, SSL şirketi sigorta sağlamaktadır. Normal şartlarda böyle bir durum oluşması mümkün değildir.