Reseller Hosting Nedir, Nasıl Temin Edilir?

Reseller Nedir?

Web sitelerimizi barındıracağımız alanı web hosting diyerek tanımladıktan sonra bunların sunuculardaki parçalar olduğunu söyleyebiliriz. Bir web site için bir hosting paketi yeterli olduğu halde birkaç web site kuracaksak bunun için bize daha çok web alanı gereklidir. Bu sorunu da reseller ile çözebiliriz. Reseller nedir ? Reseller, hosting paketlerinden ziyade onlardan daha büyük bir alanı koyabileceğimiz içine bir değil de birkaç web site kurabileceğimiz web alanlarıdır. Hatta bazı sunuculardaki reseller yüzlerce web sitesini de barındırabilir. Bunlar sunucudan resel için ayrılan alana göre değişmektedirler.

Reseller Hosting Nedir?

Reseller hosting paketi ile size ait olmayan web sitelerini barındırabilirsiniz. Çevrenizdekilere web site kurabilir onlara web alanı ayırabilirsiniz. Reseller hesabınızdan hosting paketleri açarak onları değerlendirebilirsiniz.

En İyi Reseller Hosting

En iyi reseller hosting, reselin bulunduğu sunucuların özelliklerine göre değişmektedirler. Sunucular eğer korumalı ve Cloudlinux özelliğine sahip ise reselinizdeki başka web siteleri için yavaşlık/kesinti yaşamazsınız. Cloudlinux özelliği ile her web siteye ayrı CPU, RAM ve I/O limitlemesi yapabilir bunları farklı processler olarak çalıştırabiliriz. Böylece dinamik bir web siteye sahip olabiliriz.

Reseller hosting çeşitleri olarak Güzel Hosting firmamızın da paketleri bulunmaktadır. Bunları belirtmek gerekirse Türkiye lokasyonlu Linux Reseller, Türkiye Lokasyonlu Windows Reseller ve Avrupa Lokasyonlu Linux Reselleri bulunmaktadır.

“Reseller Hosting Nedir, Nasıl Temin Edilir?” üzerine 3 yorum.

  1. Reseller hosting paketinizdeki 1gb yazan özellik site başına mı yoksa sınırsız sayıdaki siteler için toplam verilen disk alanı mı?

  2. Merhaba Diks alanının toplam alan olduğunu biliyoruz.

    Trafik paylaşımıda mı ayrı ayrı değil?
    İnode limitlendirmesi ?
    Cpu ortak olamaz sanırım

    Tam bir açıklama yaparsanız paketlerinize bakıcam

Bir yanıt yazın