PHP Siteler İçin Hosting Seçimi Nasıl Yapılır?

Web Hosting

Sunucuların altyapıları barındırılan yazılımlara göre değişmektedir. Özellikleri itibariyle Windows ve Linux sunucular Türkiye’ de ve Dünya’ da en çok kullanılan sunuculardır. Zaman içerisinde sunuculara göre değişik yazılımlar da ortaya çıkmıştır. Bunlar bağlı bulunan alan adının web hosting çeşidine göre değişmektedirler. Web hostinge göre yazılımlara örnek vermek istersek PHP, ASP örnek verilebilir. Kullanacağımız yazılımın diline bağlı olarak hosting seçimimizi yapabiliriz.

PHP İçin Windows Mu, Linux Mu?

PHP yazılımının farklı versiyonlarını, hem Windows platformunda hem Linux platformunda çalıştırabiliriz. Windows bazı Linux yazılımlarını da bünyesinde çalıştırıyor olması bir avantaj olup sunucular için Linux destekleri de ülkemizde çok fazla olmaktadır. Kuracağımız yazılım dillerine göre php hosting seçebiliriz. Örneğin; bir forum sitesi kurmak istersek Linux’ u tercih edebiliriz.

Sitemize kuracağımız web sitemiz HTML kodlanmamışsa bir yazılımdan (script) oluşuyorsa örneğin; PHP MYSQL yazılımlarından bir tanesi ise Linux web hosting (php web hosting) kullanılabilir. Fakat ASP MSSQL yazılımlarından bir tanesi ise Windows web hostingi seçebilirsiniz.

PHP Hosting

Güzel Hosting firması olarak web sitemizde Linux web hosting ve Windows web hosting paketlerimiz bulunmaktadır. Bunlara dilediğiniz gibi bakabilir, sizin ihtiyacınızı hangisi karşılıyorsa onu seçebilirsiniz. Her bütçeye ve kaliteye hitap eden firmamız web sorunlarınıza çözüm üretmek için daima yanınızdadır. Web sitenizi güvenli bir web sunucusunda barındırmak isterseniz Güzel Hosting’ i ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın