E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-Ticaret siteleri internet üzerinden satış yapmak için kullanılan web siteleridir. İnsanlar günlerinin büyük bir kısmını iş yada özel nedenlerden dolayı internette geçirmektedir. Günümüzde bir çok firmada ürünlerini e-ticaret sitelerinden satışa sunmaktadır. İnternet üzerinden satış yapan firmaların satışlarını arttırmak için yapmış olduğu kampanyalar sayesinde insanlar internetten yaptıkları alışverişlerinde hem maddi olarak hem de zamandan tasarruf etmiş oluyorlar.

E-Ticaret Sitesinin Kuruluşu

E-Ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken alan adınızı belirlemektir. Alan adınızın satacağınız ürüne, hedef kitlenize, sektörünüze ve markanıza uygun olması gerekmektedir. Alan adınızın akılda kalıcı olması da oldukça önemli bir husustur. Özellikle hedef kitlenizin ilk aklına gelebilecek ve dikkatini çekecek nitelikteki bir alan adı sitenizin tercih edilmesini kolaylaştıracaktır.

Hosting Seçimi

Alan adınızı belirledikten sonra yapmanız gereken satışını yapacağınız ürünün pazar payının analizini yapmak olmalıdır. Pazar payının analizini yapmadan alacağınız hosting hizmeti yetersiz kaldığında sitenize ulaşımı engelleyecektir. Pazar payınızın yoğunluğuna göre hosting hizmeti yerine direk kendi sunucunuzu kiralamanız bile gerekebilir.

E-Ticaret Sitelerinde Güvenlik

İnternet üzerinden alışveriş yapan insanlar için güvenlik çok önemlidir. Bu nedenle kuracağınız e-ticaret sitesinin güvenliğini olabildiğince yüksek tutmalısınız. E-ticaret sitenizin güvenliği satış yapacağınız müşterilerinizin güvenini kazanmanızla doğru orantılıdır. Ayrıca tarayıcının sol tarafında bulunan güvenli ibaresi çok önemlidir. Bu tip sitelerde müşterileriniz kart bilgilerini girdiğinde bilgiler gizlenecektir ve çıkabilecek sorunların önüne geçilecektir.

E-Ticaret Alt Yapısı Oluşturmak

E-ticaret sitelerinde en çok kullanılan alt yapı opencart’dır. Opencart’ın kolay kullanımı oldukça kolaydır. Bu alt yapıda ürünün fotoğrafını ekleyip, fiyatını belirtmeniz ürününüzü satışa çıkartmak için yeterli olacaktır. İsterseniz WordPress alt yapısını da bir kaç eklenti ile kullanabilirsiniz. Bu iki alt yapının dışında da bu hizmeti sağlayabileceğiniz bir çok alt yapı bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın